Redakcja

Agata Gołąbek

Członek redakcji

Do „Białego Kruka” przywiodła ją miłość do fantastyki, na której się wychowywała. Zapalona fanka wszystkiego, co straszne i tajemnicze, ma cały regał wszystkich powieści Stephena Kinga i uwielbia odkrywać mniej znane klasyki grozy. W wolnym czasie pisze, redaguje i czyta. Na co dzień studiuje na dwóch humanistycznych kierunkach, starając się łączyć swoje zainteresowania czytelniczo-badawcze w naukowe opowieści dziwnej treści. Swoją przyszłość wiąże z branżą wydawniczą.

Marlena „Marlu” Urbaniak

Członek redakcji

Przygodę z „Białym Krukiem” zaczęła od konkursu na powieść w odcinkach. Potem dołączyła do magazynu jako redaktor. Ukończyła informację naukową i bibliotekoznawstwo, a także filologię polską II stopnia na specjalizacji edytorskiej. Obecnie uczęszcza na kurs języka japońskiego. Pisarstwem w fantastycznym wymiarze zajmowała się już od czasów dziecięcych. Oprócz tego śpiewa, recenzuje książki, bawi się w fotografię oraz grafikę, parzy dobrą herbatę, czasem bazgroli, szaleje w kuchni i okupuje wrocławskie kawiarnie.

Grzegorz „Karevos” Czapski

Redaktor naczelny

Urodzony w szlachetnym 1989 roku. Historyk, filolog (rusycysta), grafoman-amator co jakiś czas próbujący publikować swoje utwory, a przede wszystkim fan fantastyki wszelakiej (choć serduszko najbardziej ciągnie go do fantastyki naukowej) oraz gracz gier bitewnych. Pochodzi z Siedlec i nadal w nich mieszka. Założyciel siedleckiego klubu miłośników fantastyki ETC, Prezes Stowarzyszenia Klub Miłośników Fantastyki „Biały Kruk”.

Mariusz Kiesiński

Administrator strony internetowej, skład magazynu

Lubi programowanie, erpegi i programowanie erpegów. Straszy członków redakcji, przemawiając do nich w systemie binarnym. Świat Cthulhu oplótł go swymi mackami, ale nie przeszkadza mu to w smakowaniu gier retro.

Gabrysia „Gita” Tyńska

Członek redakcji

Nostalgiczny rocznik ’96, absolwentka polonistyki UJ. Członkini redakcji, a zarazem korektorka w „Białym Kruku” oraz Kulturze na co dzień. Miłośniczka literatury okresu romantyzmu i Młodej Polski, poezji rymowanej i fantastyki. Taką samą, jeśli nie większą miłością darzy tworzenie własnych tekstów, głównie prozatorskich i poetyckich. Czasem w wolnych chwilach spaceruje, rysuje czy fotografuje przyrodę.

Michał Pleskacz

Członek redakcji

Bydgoszczanin. Miłośnik literatury grozy, kwasu chlebowego i psów. Okazjonalnie pisze prozę. Współzałożyciel Wydawnictwa Golem i gitarzysta blackmetalowej Trwogi.

Karol Ligecki

Członek redakcji

Ur. w 1977 w Olsztynie i mieszkający na emigracji w Szkocji. Członek redakcji magazynu „Biały Kruk”. Stolarz, niedoszły mechanik, z zawodu kierownik produkcji. Stary amigowiec, wielbiciel kosmosu, fantastyki naukowej i miłośnik nauki, próbujący swoich sił w pisaniu SF i czasem sypiący rymem. Niepoprawny optymista zafascynowany teorią o starożytnych astronautach – Ja nie chcę wierzyć, ja chcę wiedzieć!

Małgorzata Gwara

Grafik

Urodzona w Łomży w roku, w którym Alice Cooper wydał album „Trash”. Była sprzedawczyni marzeń i rzeczy realniejszych, niedoszła nauczycielka dwóch języków obcych, obecnie sekretarka medyczna starająca się przekształcić chaos w coś bardziej użytecznego. Wielbicielka muzyki ciężkiej, baśni, legend oraz fantastyki w ujęciu urban i rural. Jeśli nie siedzi z nosem w mandze, najprawdopodobniej rysuje lub włóczy się po bezdrożach.

Paulina Kiesińska

Grafik

Rysuje dla magazynu „Biały Kruk” od pierwszego numeru. Jej rysunki pojawiły się na kanale BaniakBaniaka jako miniatury do filmów „2M3D”. Uwielbia grać w gry, czytać książki/magazyny, brać udział w sesjach erpegie i słuchać dobrej muzyki, wszystko również w klimatach fantastyki. Zajmuje się kwiatami i poligrafią. Za dnia żona programisty, nocą Mistrzyni Gry.

Katarzyna Serafin

Grafik

Przyszła na świat 15 dni po katastrofie w Czarnobylu. Siedlczanka. Rysowniczka. Jej prace pojawiły się m.in. w polskim czasopiśmie mangowym „MangaMix” (laureatka konkursu na komiks), internetowym magazynie „Szortal na wynos” czy w mangach Waneko oraz JPF-u. Interesuje się duchologią oraz fotografuje związane z tym nurtem przedmioty i miejsca. Za dzieciaka wielka fanka mangi. Ta pasja z czasem przerodziła się w zamiłowanie do ogólnej sztuki komiksowej. Miłośniczka twórczości niepowtarzalnego „wampira” muzyki – kompozytora, basisty, wokalisty – Petera Steele’a.

Paweł Grzegorz Iwaniuk

Administrator strony FB

Typowy miłośnik fantastyki, czyli megaloman, który uważa, że zrobi coś, czego inni nie są w stanie. Przez lata aktywny działacz fandomu na Lubelszczyźnie. Kordynator podczas konwentów Wizkon w latach 2005 i 2006 oraz Biały Kruk 2006 i 2007. Główny koordynator 3. edycji Bialskich Dni Fantastyki. Ciągle się chwali, że jest jedynym całkowicie sparaliżowanym niepełnosprawnym organizatorem konwentów, ale w sumie nie wiadomo, czy to prawda. Prezes nieistniejącego już stowarzyszenia „Biały Kruk”, w którym podobno zrodziła się idea niniejszego magazynu, choć sam nigdy do niego nic nie napisał. Komercja zabiła wszystko, co kochał w „Gwiezdnych Wojnach” i „Star Treku”. Wciąż łudzi się, że napisze epopeję SF, choć w ogóle nie wie, o czym ona będzie. Planowana premiera gdzieś około 2044 roku.

Bartosz „Bartezzik” Harasim

Członek redakcji, Administrator kanału YT

Urodzony w zamierzchłych czasach roku 1989 w mitycznym mieście o nazwie Siedlce. Skarbnik stowarzyszenia Białego Kruka. Wielbiciel fantastyki praktycznie w każdym rodzaju. Mistrz ceremonii podczas seansów filmowych. Znawca w dziedzinie fabuły przedstawionej w światach Might & Magic, Magic: the Gathering oraz Warcraft. Władca Kosmicznych Chomików Bojowych. Legendy powiadają, że jeśli się go pokona w bardzo trudnej walce w holach jego skarbca na wzgórzu, można otrzymać latającego wierzchowca w postaci chomika bojowego.